Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 10,00 LEI
Autor(i): Mircea Georgescu
Editura: Andreas
Colecția: 333 de retete
Nr. pagini: 175 pagini
Categorii: Gastronomie, Diverse
Prezenta culegere de retete, ce va este oferita în acest volum, este una aproape exclusivista, ea adresându-se în principal vegetarienilor, dar spunem ?aproape? pentru ca si ceilalti le pot încerca, macar uneori.
Si în aceasta colectie, asa cum v-am obisnuit deja, nu va sunt oferite doar retetele autohtone, «clasicizate», sau experimentate în propria bucatarie, ori culese de la vecinele harnice, ci si dintre cele primite din partea ambasadelor straine acreditate în România, cel putin la nivelul bucatariei «globalizarea» fiind deja un fapt mai de demult savârsit.
Nu am dorit neaparat sa iesim în evidenta (autor si editor), scriind pe coperta «Preparate din legume si cereale», cum ar fi fost firesc atunci când oferi cititorului si retete având ingredientele de baza: orez, linte, porumb, care nu prea sunt, de fapt si de drept, legume.
Capitolele mari ale lucrarii sunt:
ARDEI
ARPACAS
BAME
CARTOFI
CEAPA
CIUPERCI
CONOPIDA
DOVLEAC
DOVLECEI
FASOLE
GULII
GOGONELE / 84
LEGUME ASORTATE
LINTE
MORCOVI
MAZARE
NAUT
OREZ
PRAZ
ROSII
SARMALE
SPANAC
SPARANGHEL
STEVIE
TELINA
URZICI
VARZA
VINETE
Comandă online 333 preparate din legume la 10,00 lei scrisă de Mircea Georgescu, tiparită la editura Andreas face parte din colecția 333 de retete. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul 333 preparate din legume nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Aperitive (Clementina Petra)
Tehnica
Clementina Petra
182 pagini
An: 1969
Sfaturi pentru gospodine
Gutinul
158 pagini
An: 1993
Successful Cooking (Charetton)
Telecuisine
Christine and Bernard Charretton
63 pagini
An: 1991
Carte de Bucate (Didi Balmez)
Tehnica
Didi Balmez
279 pagini
An: 1978
Torturi
Ceres
Irina Dordea
174 pagini
An: 1970
Cosmetica moderna si secretele frumusetii
Medicala
Olimpia Gamulea-Lambert
236 pagini
An: 2002
Lupta clasica. Manual de instruire si antrenament
Tineretului Cultura Fizica si Sport
Zait S. P.
230 pagini
An: 1955
Riposta creatorilor
Corut Pavel
Pavel Corut
252 pagini
An: 2002
Aperitive (Clementina Petra)
Tehnica
Clementina Petra
182 pagini
An: 1969
Sa nu ne temem de apa
Sport-Turism
Mircea Olaru
138 pagini
An: 1988