Disponibilitate: nedisponibila
Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 18,00 LEI
Autor(i): MIRCEA DANELIUC
Editura: Curtea Veche
Colecția: Un roman
Anul apariției: 2009
Nr. pagini: 176 pagini
ISBN: 978-973-669-826-2
Categorii: Roman romanesc, Beletristică și critică
„întinse mâna, se aplecă şi ridică o geantă de «naş», umplută cu apă, şi-o scurse. O clătină, dar amână s-o deschidă. O lăsă în apă, la loc, şi se forţă să răstoarne obiectul acela prelung. Se încordă de câteva ori şi izbuti să-l întoarcă. Odată cu ştiobâlcăiala, o faţă necunoscută de ceferist, nu era chiar umflat, probabil nu se înecase de mult, dar gri la piele, urât. Se uită la el scârbit, îndelung.
- Ce-i? O auzi în spatele lui şi se întoarse spre ea. Marga bănui că găsise ceva mai special şi-i căzu de pe umăr prosopul. Ceaţă, încă nu distingea foarte bine.
Lui Zidan i se păru că aude ceva, o muzică de un fel cunoscut, auzită pe unde umblase. Căuta să străpungă pâcla odată cu soarele ce ieşea de după pădure, da, o canţonetă din alea, manele de italieni, mai ascultase, într-o limbă strâmbată, napoletană; lăsase-n baracă, probabil, aparatul deschis. Sau pe apă venea, de la vreun pescar de pe-acolo, aşa cum plutim, ca toate cele ce plutesc peste noi.“
Comandă online Cele ce plutesc - variatiuni pe tema unui scenariu la 18,00 lei scrisă de MIRCEA DANELIUC, tiparită la editura Curtea Veche face parte din colecția Un roman. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul Cele ce plutesc - variatiuni pe tema unui scenariu nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Ancheta de iarna, Volumul I
Militara
Viorel Stirbu
222 pagini
An: 1991
Culorile singelui
Cartea Romaneasca
Mihail Diaconescu
424 pagini
An: 1973
Drum spre oameni. O singura iubire. Pamintul
Eminescu
Ion Vlasiu
418 pagini
An: 1970
Drum spre oameni. Casa nebunilor. Ritmuri. Omul printre arbori
Eminescu
Ion Vlasiu
382 pagini
An: 1970
Drum spre oameni. Copilaria uitata. Am plecat din sat
Eminescu
Ion Vlasiu
416 pagini
An: 1970
Castelul de nisip
Orion
Iris Murdoch
318 pagini
An: 1994
Pustiul dragostei
Orion
Francois Mauriac
170 pagini
An: 1993
Spre orasul secret al incasilor
Ion Creanga
Eugen Pop
222 pagini
An: 1975
Cuceritorul
Litera
HANNAH HOWELL
292 pagini
An: 2018
Ultimul vals
Litera
Mary Balogh
237 pagini
An: 2017